postheadericon Ceny kuchni zabudowanych

Koszta zabudowanych kuchni znacznie różnią się od siebie. Wszystko zależy w tym przypadku przede wszystkim od materiałów konstrukcyjnych, typu mebli, ich wymiarów oraz ewentualnych elementów dekoracyjnych. Profesjonalne firmy proponują cały szereg gotowych projektów, w które możemy swobodnie wnikać i zmieniać je adekwatnie do indywidualnych potrzeb.

Przymierzając się do zabudowy własnej kuchni z pewnością chcielibyśmy znać przybliżony koszt takiej inwestycji. Jednakże nie można będzie go nawet w przybliżeniu obliczyć, jeśli nie mamy choćby zalążka pomysły na aranżację przestrzeni. Wycena zabudowy zależy bowiem przede wszystkim od wymiarów i ilości mebli oraz powierzchni. Dlatego też przez przystąpieniem do zlecenia wykonania kuchni na zamówienie, warto wykonać kilka różnych projektów. W taki sposób porównamy je i wybierzemy najodpowiedniejszy dla naszej kuchennej przestrzeni.

Na początek powinniśmy dokładnie wymierzyć wysokość i szerokość preferowanych przez nas mebli. Oczywiście, możemy zdecydować się wyłącznie na jedną, obszerną szafę lub kilka mniejszych szafek, dopełniających kompozycji pozostałej części kuchni. Z drugiej jednak strony, jeśli chcemy zaaranżować naszą kuchnię w sposób oryginalny i nowoczesny, możemy pokusić się o całkowite zabudowanie wolnych przestrzeni, tak, by wszystkie meble sięgały sufitu. W tym przypadku projektowanie zależy już tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni, zastosowań oraz funkcjonalności wszystkich kuchennych sprzętów.

Oprócz wymierzenia wysokości i szerokości kuchennych mebli, powinniśmy wziąć pod uwagę także wymiary blatów i frontów. Jeśli planujemy dodatkowo zabudowę podstawowych sprzętów, takich jak kuchenka czy zmywarka, musimy także dokładnie wymierzyć ich wymiary z uwzględnieniem niezbędnego marginesu. Po dokonaniu wszystkich niezbędnych wyliczeń, powinniśmy zastanowić się także nad doborem materiałów, z których wykonane mają być nasze meble. Możemy tutaj wybrać zarówno drewno lub płytę lub postawić na nowoczesne, gładkie powierzchnie metalowe, na przykład lekkie i wytrzymałe aluminium. Pragnąc zapewnić naszej kuchni oryginalny i ciekawy wygląd, możemy także zaplanować dobór ciekawych elementów dekoracyjnych, takich jak na przykład rączki, uchwyty czy listwy wykończeniowe.

Jeśli jednak samodzielne wymierzenie wielkości kuchennej zabudowy okazuje się dla nas zbyt mozolnym zadaniem, śmiało możemy zlecić jego wykonanie profesjonalnej firmie. Fachowcy sprawnie wyliczą wielkości mebli oraz zaplanują aranżację i wykończenie kuchennej zabudowy. Dostępne na rynku projekty gotowych kuchni na wymiar to koszta około 100-200 złotych. Aby więc zaoszczędzić sobie wysiłku i żmudnych obliczeń możemy poprosić o pomoc producenta, który zaproponuje ciekawe i pomysłowe zabudowanie kuchni.