postheadericon Kuchenki, płyty gazowe, piekarniki pod zabudowę

W ostatnich latach znaczną popularnością cieszy się zabudowa kuchenna. Nie chodzi tutaj bynajmniej o montaż pojemnych mebli kuchennych, sięgających często do sufitu, ale o zabudowę podstawowych urządzeń, takich jak lodówki, piekarniki czy kuchenki gazowe.

Rozwiązanie takie zyskuje z roku na rok coraz więcej zwolenników. I nic w tym dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę wszelkie zalety takiej kuchennej zabudowy. Umieszczone w szafkach i specjalnych komódkach urządzenia AGD doskonale komponują się z całym wystrojem i aranżacją nowoczesnej kuchni. Co więcej, dzięki praktycznym blatom i frontom lodówki, piekarniki czy kuchenki schowane są za estetycznymi powierzchniami, dzięki czemu nie tylko nie brudzą się, ale także nie ulegają żadnym zarysowaniom, czy wynikającym z użytkowania urazom mechanicznym.

Nowoczesne trendy aranżacji przestrzeni użytkowych coraz częściej stawiają na “ukrywanie” urządzeń domowych w zabudowie lub specjalnie przygotowanych do tego celu szafkach. Zabudowując piekarnik, zmywarkę do naczyń czy kuchenkę gazową zyskujemy nie tylko ciekawy design i ochronę przed zabrudzeniami, ale także dodatkowy blat, na którym możemy przygotowywać posiłki czy ustawić podręczne, kuchenne drobiazgi. Rozwiązanie takie polecane jest szczególnie posiadaczom małych kuchni, gdzie liczy się przecież każda, dobrze zaplanowana przestrzeń.

Dodatkowo, zakryte i zabudowane elementy, takie jak płyty gazowe, palniki czy fronty piekarników to rozwiązanie wręcz idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Schowane przed dziecięcymi rączkami gorące elementy nie stanowią już zagrożenia, zatem śmiało można w tak urządzonej kuchni przebywać z najmłodszymi, którzy przecież nierzadko pragną towarzyszyć rodzicom podczas wszelkich kuchennych prac i przygotowywania posiłków.

Dostępne w salonach meblowych i sklepach z wyposażeniem, a także robione na indywidualne zamówienie klienta meble kuchenne na wymiar to już nie tylko synonim funkcjonalności i praktyczności. Coraz więcej z dostępnych modeli to także bardzo dekoracyjne fronty i wykończenia, zapewniające wnętrzom modernistyczny i prestiżowy wygląd. Niektóre elementy dekoracyjne wykonuje się na przykład z cegły klinkierowej lub innych, ceramicznych materiałów. Są one nie tylko bardzo estetyczne i ciekawie wykonane, ale także wytrzymałe i odporne na wieloletnią eksploatację.