postheadericon Pojemne szafy pod zabudowę

Aby zaoszczędzić sporo miejsca w domowej garderobie, warto zastanowić się nad zabudowaniem szafy lub podręcznych półek. W taki sposób unikniemy niepotrzebnego kurzenia się ubrań i bibelotów oraz w estetyczny i ciekawy sposób schowamy je.

Zabudowa różnego rodzaju wnęk i regałów okazuje się bardzo trafnym rozwiązaniem szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się przede wszystkim zaplanowane i przemyślane wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Co więcej, zabudowana, pojemna szafa zmieści z pewnością wszystkie niepotrzebne szpargały i zabezpieczy je przed kurzem.

Najczęściej zabudowane szafy i garderoby wykonuje się na specjalne, indywidualne zamówienie. Profesjonalne firmy dokonują pomiarów i szybkiej wyceny bezpośrednio u klienta, co znacznie oszczędza czas i skutkuje dopasowaniem i wyborem najodpowiedniejszej szafy, która służyć nam będzie przez lata. Do wyboru mamy tutaj cały szereg materiałów, od tradycyjnego drewna, lekkiej sklejki oraz nowoczesnego, wytrzymałego i trwałego aluminium.

Jeśli zaś chodzi o sam styl wykonania takie praktycznego i pojemnego mebla, możemy tutaj swobodnie modyfikować gotowe projekty, jak również tworzyć własne. Warto dodać, iż gotowe sugestie firm i producentów nie są kosztowne, co więcej, własne modyfikacje zależne są nie tylko od naszych osobistych upodobań, ale podyktowane także wszelkimi względami praktycznymi i funkcjonalnymi. Możemy więc zdecydować się na wysoką, masywną szafę do sufitu, jak również mniejszą szafkę, dopasowaną stylistyką do pozostałych mebli i wystroju całego pomieszczenia.

Bardzo często meble produkowane na zamówienie wyposażane są w szereg ciekawych ozdób i dodatków. Bez wątpienia, jednym z najpopularniejszych dodatków do zabudowywanych wnęk i szaf są praktyczne i dekoracyjnie wykonane lustra. Często wstawia się je do przesuwanych drzwi, co znacznie oszczędza miejsce w pomieszczeniu oraz nadaje meblom niepowtarzalnego wyglądu i nowoczesnego, prestiżowego charakteru. Nierzadko także łączy się różne materiały, takie jak drewno, metal czy szkło.

Moda na zabudowywanie przestrzeni, wnęk czy podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego rok rocznie zwiększa krąg swoich amatorów. Wszystko to dlatego, iż zabudowane szafy, regały czy całe kuchnie to znaczna oszczędność miejsca i ochrona przed kurzem i zanieczyszczeniami, Co więcej, ciekawie zaprojektowane meble potrafią odświeżyć każde pomieszczenie i wnieść do niego powiew nowoczesności oraz prestiżowy, modernistyczny design.